GRY MIEJSKIE!

KROK ZA KROKIEM PO KRAKOWSKIEJ KULTURZE

Zróbmy krok. I kolejny krok. “Krok za krokiem po Krakowie”,  by poznać jego kulturalne światy. Nie będzie łatwo! By zdobyć wiedzę, trzeba podążać za wskazówkami, rozszyfrować mapy, rozwiązać zagadki… W trzy kolejne niedziele (27 sierpnia, 3 września, 10 września) zapraszamy Was na gry miejskie, będące okazją do bliższego spotkania z krakowskimi kinami, teatrami i miejscami sztuki. Odkryjemy ich tajemnicze historie, poszukamy nieoczywistych detali i będziemy odnajdywać ich zagadkowe znaczenia, a przede wszystkim poznamy wspaniałe miejsca kultury.

Zbierz drużynę od 2 do 5 osób, zarejestruj się na wybraną grę i udaj się z nami w podróż do świata kina, teatru i sztuki. Punktem startowym gier jest siedziba ich organizatora – Centrum Młodzieży im. H. Jordana (ul. Krupnicza 38). Możesz uczestniczyć w grze w dowolnych godzinach między godziną 10.00 a 17.00 w wybraną niedzielę.

Krok #1 Krakowski szlak kinowy

27 sierpnia 2023

Krok #2 Szlak architektury teatralnej

3 września 2023

Krok #3 Mapa miejskiej sztuki

10 września 2023

W ramach każdej gry odwiedzimy pięć miejsc związanych z krakowską kulturą. Jakich? Dowiecie się na linii startu, ale jedno jest pewne – będziecie musieli się nagłówkować, by do nich trafić. Wokół nich będziecie rozwiązywać zagadki, w których liczy się spryt, błyskotliwość, nieraz logiczne, a nieraz abstrakcyjne myślenie.

Udział w grach jest darmowy, obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość uczestników ograniczona. Na wszystkich uczestników czekają nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na wydarzenie finałowe: wręczenie nagród oraz przedstawienie Grupy Impro Krk (grupa profesjonalnych aktorów tworzących improwizowane przedstawienia opierające się na spontaniczności i tworzeniu scenariusza na oczach widzów).

Przed zapisaniem się do gry przeczytaj Regulamin!

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 1. Zbierz zespół. Drużyna może liczyć od 2 do 5 osób.
 2. Wymyślcie nazwę zespołu. Uwaga! Kreatywność będzie nagrodzona!*
 3. Zgłoś się do danej gry wysyłając maila na adres: gry@cmjordan.krakow.pl, w tytule maila wpisz tytuł gry lub datę, a w treści maila napisz: nazwę drużyny, liczbę osób w drużynie, swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.
 4. Otrzymasz od nas maila potwierdzającego zapis.
 5. Liczba uczestników gier jest ograniczona. Nie zwlekaj więc, bo decyduje kolejność zgłoszeń.

* Komisja konkursowa nagrodzi najbardziej oryginalne i pomysłowe nazwy drużyn. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnego wydarzenia finałowego, na które zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy gier!

REGULAMIN GIER MIEJSKICH W RAMACH PROJEKTU:
KROK ZA KROKIEM PO KRAKOWIE. BEZPŁATNE SPACERY Z PRZEWODNIKAMI

I Informacje ogólne

 1. Realizatorem projektu Krok za krokiem po Krakowie. Bezpłatne spacery z przewodnikami jest Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana z siedzibą przy ul. Krupniczej 38, 31-123.
 2. Gry pod nazwą KROK ZA KROKIEM PO KRAKOWSKIEJ KULTURZE są realizowane: 27 sierpnia, 3 września i 10 września
 3. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych.
 4. Udział w grach jest bezpłatny.
 5. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące konkretnych gier tj. terminy, tematyka, zasady będą zamieszczane na stronach www.krokzakrokiem.krakow.pl oraz www.cmjordan.krakow.pl
 6. Liczba miejsc w każdej grze jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy udziału w poszczególnej grze w momencie osiągnięcia limitu miejsc.
 7. Osoby niepełnoletnie oraz dzieci mogą brać udział w grach tylko i wyłącznie z rodzicem bądź opiekunem, który jednocześnie ponosi odpowiedzialność za swoje dziecko w trakcie trwania gry.
 8. Uczestnicy gier:
  • Wraz z akceptacją regulaminu wyrażają zgodę na wykonywanie fotorelacji i nagrań video oraz wykorzystywanie ich wizerunku na stronach www i social-mediach Realizatora w celu przedstawienia, relacjonowania i promowania projektu, a także jednocześnie rezygnują z honorarium za wykonane zdjęcia i filmy. 
  • Zobowiązani są do przestrzegania zasad gier wyznaczonych przez Realizatora.
  • W sytuacji realizowania gry w obiektach zamkniętych, zobowiązani są do przestrzegania szczegółowych zasad bezpieczeństwa panujących w tychże obiektach.

II Zasady zapisów na gry

 1. Do gry zapisywane są zespoły od 2 do 5 osób.
 2. W ramach projektu odbędą się trzy gry: Krok #1 Krakowski szlak kinowy, Krok #2 Szlak architektury teatralnej, Krok #3 Mapa miejskiej sztuki
 3. Każdy zespół może wziąć udział w każdej grze.
 4. Realizator zastrzega sobie prawo do do ustalania terminów rozpoczęcia zapisów.
 5. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą email: gry@cmjordan.krakow.pl.
 6. Przy zapisie należy  podać: nazwę zespołu, ilość osób w zespole, imię, nazwisko oraz numer telefonu kapitana zespołu (osoby zgłaszającej).
 7. Liczba miejsc jest ograniczona – o zamknięciu list decyduje realizator.
 8. Uczestnik jest zobowiązany poinformować realizatora o ewentualnej rezygnacji z udziału zespołu w grze najpóźniej trzy dni przed terminem gry. W przypadku braku otrzymania takiej informacji przez realizatora, uczestnik nie będzie mógł uczestniczyć w kolejnych grach organizowanych w ciągu trwania projektu.
 9. Udział w grze jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
 10. Regulamin może ulec zmianie.

III Zasady gry

 1. Gra rozpoczyna się i kończy w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38
 2. Grę można rozpocząć o dowolnej godzinie, w przedziale czasowym 10.00 – 15.00, (grę należy zakończyć do godziny 17.00). Przewidywany czas trwania gry to ok 2 godziny.
 3. Na starcie, w portierni CM Jordana uczestnicy otrzymują szczegółową instrukcję gry i karty z zagadkami i zadaniami do rozwiązania.
 4. Kolejność rozwiązywania zagadek, poruszania się pomiędzy lokalizacjami jest dowolna – zależy od decyzji uczestników.

IV Zakończenie i nagrody

 1. Uzupełnioną kartę zadań/zagadek należy dostarczyć do CM Jordan do godziny 17.00.
 2. Każda drużyna, która ukończy grę otrzyma na nagrodę w postaci zaproszenia na specjalne wydarzenie finałowe: wręczenie nagród specjalnych oraz przedstawienie Grupy Impro Krk (grupa profesjonalnych aktorów tworzących improwizowane przedstawienia, opierające się na spontaniczności i tworzeniu scenariusza na oczach widzów).
 3. W ramach gier odbędą się dwa konkursy: na najbardziej oryginalną nazwę zespołu oraz zadanie specjalne. Komisja konkursowa nagrodzi najbardziej oryginalne i pomysłowe nazwy drużyn. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone podczas specjalnego wydarzenia finałowego.
 4. Dla wszystkich uczestników gry przewidziano drobne upominki rzeczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *